Články bydlení, dům, stavba a interiérOchrání nás bezpečnostní kování?
Bezpečnostní kování na dveře je jeden ze zásadních prvků při ochraně našeho majetku. Je nutno říci, že samotné bezpečnostní kování bez použítí dalších ochranných prvků zdaleka neplní svou podstatu. Bezpečnostní kliky musí splňovat certifikaci NBU (národní bezpečnostní úřad) a dle testu bezpečnosti je mu přidělena konkrétní bezpečnostní třída. Bezpečnostní třídy rozdělujeme do tzv. pyramidy bezpečnosti která je stupńována do 4 základních tříd. Jak jsem se zmínil už na začátku, tak aby bezpečnostní kování plnilo svou funkci tak jak má, je třeba počítat s tím, že musíme dodržet určitá pravidla.

Pokud správně použijeme všechny dostupné bezpečnostní prvky - bezpečnostní dveře, bezpečnostní kování a bezpečnostní vložku, tak můžeme v klidu říci, že jsme udělali maximum pro ochranu našeho majetku. Případný žloděj a nezvaný navštěvník si určitě dobře rozmyslí, zda se bude trápit s Vaším perfektním zabezpečením. Kvalitní ochranna vstupních dveří Vás ochrání před vyhmatáním, rozlomením vložky, vampingu a odvrtáním.Biometrické Kování na otisk prstu - zahoďte klíče!
Nechci říkat, že je to úplná novinka, ale určitě je to trend 21. století. Je pravda, že firmy které se výrobou těchto zámků zabívají, tak do propagace se jim moc investovat nechce. Tento typ bezpečnostního kování ke dveřím se dá zatím pořídit pouze ve specializovaných obchodech, ale věřím, že pokrok je neúprosný a do 10 let bude vstup na otisk prstu běžnou záležitostí. 

Biometrické zámky a kování - co to sakra je?
Musím říci, že vstup biometrie do ochrany majetku mě dost potěšil. Je vidět, že vývojáři opravdu nezahálejí a tento krok se jim opravdu povedl. Jde o jeden z nejbezpečnějších způsobů jak ochránit Váš majetek! Vstup na otisk prstu je jedinečný a není možné ho obejít (vyjma mechanického poškození celého systému). Jak víte, tak každý z nás má unikátní otisk prstu a tím i systém se stává unikátní. 

Biometrické zámky vynikají svou přesností a hlavně rychlostí. Unikátní je i systém programování, který je opravdu jednoduchý a intuitivní. Nastavení zámku zvládne opravdu každý a je to záležitost pár minut. 

Jediný problém který zde vidím, je to, že výrobci zatím nebyli schopni vyvynout odolný systém, který by prošel vyšší bezpečnostní třídou než 1. Neověřená informace tvrdí, že se pracuje na bezpečnostní třídě 2 - tak uvidíme co je na tom pravdy. 
Zajímavé články - bezpečnostní kování
Jak vybrat bezpečnostní kování
Jak vybrat bezpečnostní cylindrickou vložku

autor: Petr Holeček