Jak správně vybrat cylindrickou vložku do dveří

Cylindrická vložka dveří je součástí každého dveřního křídla kde je použit zadlabací zamek s otvorem PZ (FAB). Vložka dveří má několik parametrů a funkcí, které by jsme měli před výběrem znát, abychom vybrali tu správnou. Výběr vložky je zdánlivě jednoduchý, ale je třeba znát všechny údaje, které jsou důležité pro správné použití - a proto jsme tady my, abychom Vám pomohli s výběrem :)

Cylindrická vložka - rozdělení
Důležité je vědět kde bude cylindrická vložka použita. Jiný typ použijeme do vstupní branky a jiný zase do vstupních nebo bezpečnostních dveří.

Dle typu použití:
1. Klasické vložka (byt, kancelář, dům)
2. Zkrácená vložka (sklep, branka)
3. Cylindrická vložka s knoflíkem (byt, kancelář, dům)Dle požadované bezpečnostní třídy
Na vstupní a bezpečnostní dveře je třeba správně vybrat požadovanou bezpečnostní třídu, které odpovídá bezpečnostní třídě Vašich dveří. Tím docílíte 100% účinku požadované ochrany.Pravidla pro bezpečnostní cylindrické vložky
Pro správný výběr bezpečnostní cylindrické vložky je důležité sladit požadované bezpečnostní třídy všech bezpečnostních prvků. Tím docílíte plné ochrany dle bezpečnostní třídy. Nejen, že využijete Vaše vložené prostředky na maximum, ale pokud se chystáte Váš majetek pojistit, tak tento krok je nezbytný pro úspěšné uzavření pojistné smlouvy.

Jak toto pravidlo vypadá v praxi?
Bezpečnostní dveře tř.3 = bezpečnostní kování tř.3 = bezpečnostní vložka tř.3
Bezpečnostní dveře tř.2 = bezpečnostní kování tř.2 = bezpečnostní vložka tř.2

Vidíte, že všechny bezpečnostní prvky splňují stejnou bezpečnostní třídu.


Jak správně změřit rozměr cylindrické vložky?
A to nejdůležitější jsem si nechal na konec...:) Správně změření cylindrické vložky je zásadní krok, kterým se vyhnete např. výměně zboží u dodavatele. Měření je jednoduché a nezabere Vám více jak pár minut. Rozměr cylindrické vložky ovlivňují tyto faktory:

1. Tloušťka dveří na které se bude osazovat
2. Použité bezpečnostní nebo vstupní kování (s překrytkou nebo bez překrytky)
3. Rozměr měříme vždy od středového šroubu.


V případě nejasností nás určitě kontaktujte :)


Team Kování-design.cz

autor: Petr Holeček